Małgorzata Król-Sozańska

dr Małgorzata Król-Sozańska

Absolwentka Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz studiów podyplomowych: na Wydziale Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytecie Wrocławskim (emisja głosu) oraz Wydziale Zdrowia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (neurologopedia kliniczna)

Jej aktorski warsztat pracy, to doświadczenia zbierane w czasie realizacji widowisk na scenach teatrów w Zielonej Gorze, przez Charleville-Mezieres we Francji, Genewę w Szwajcarii, wreszcie Supraśl i Bielsko-Białą. Współpracowała z wybitnymi reżyserami sceny formy: m.in. z Anną Proszkowską, Jerzym Bielunasem, Bogusławem Kiercem, Petrem Nosalkiem, Marianem Pecko, Ommarem Porras Speck’em, Piotrem Tomaszukiem.

Ma na koncie także wieloletnią pracę jako logopeda w placówkach NFZ i własnym gabinecie logopedycznym. Tematyką technik głosu i mowy zajmuje się też jako wykładowca akademicki:  na Wydziale Logopedii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzi zajęcia w zakresie dykcji i emisji głosu, a na Wydziale Lalkarskim Akademii Teatralnej we Wrocławiu - techniki wymowy.

Robert Jarmużek

Robert Jarmużek

Pianista, kompozytor i aranżer, od 2005 roku związany z zespołem Mikromusic, z którym wydał kilkanaście płyt. Płyta „Tak mi się nie chce” uzyskała status Złotej Płyty, a za album „Mikromusic z dolnej półki” zespół dostał nagrodę Fryderyka. Współpracował  z wieloma artystami, takimi jak: Zbyszek Lewandowski, Mike Russell, Jorgos Skolias, Piotr Baron, Artur Lesicki, Tomek Grabowy, Jarek Śmietana, Frank Parker, Kenny Carr, Dorota Miśkiewicz, Marek Raduli, Joao de Sousa. Gra w zespołach: Leszek Cichoński, Zawartko/Piasecki, Levandek Funky Team i wielu innych.
Wydał kilka płyt z autorską muzyką, między innymi: „Liquid Love” z Kasią Mirowską. Z kwartetem jazzowym Coherence Quartet nagrał dwie płyty, z czego ostatnia „Sagaye” ukazała się nakładem prestiżowej holenderskiej wytwórni Challenge Records. Najnowszy projekt muzyczny Jarmużek/Pakowska zaowocował płytą „Przed skończeniem świata”, na której znalazła się w większości muzyka tradycyjna z regionu Dolnego Śląska. Koncertuje w Polsce i zagranicą. 

Dominik Mąkosa

Dominik Mąkosa

Pianista, pedagog, absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Piotra Kałużnego. Współtworzy zespoły jazzowe: Dominik Mąkosa Trio, Dominik Mąkosa Quartet, Joanna Kaczmarek Project oraz współpracuje, bądź współpracował z wieloma artystami z Polski i za granicy (m.in.: Mack Goldsbury, Erick Unsworth, Marjorie Hayes, Hans Peter Salentin, Piotr Baron, Marcin Jahr, Maciej Fortuna, Mariusz Kiljan, Bartosz Porczyk, Iwona Loranc).

Występował na wielu festiwalach jazzowych w Polsce (m.in. Jazz Juniors, Jazzonalia, Głogowskie Spotkania Jazzowe, Jazz na Kanapie, Jazz na Świecie) oraz koncertował za granicą (Niemcy, Szwecja, Węgry, Ukraina), a także zdobywał nagrody: I miejsce z zespołem Lena Romul Quintet na Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors" (2009), I miejsce z zespołem Polska Republika Jazzowa na RCK Pro Jazz Festiwal (2014), nagroda indywidualna na Krokus Jazz Festiwal (2008), III miejsce z zespołem Bartosz Pernal Quintet na Tarnów International Jazz Contest (2009). Uczestniczył w IX, X oraz XI Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Lesznie jako sekcja rytmiczna.