-
Gabriela Szmel
Studiuje na trzecim roku wydziału wokalno- aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Muzyka od zawsze była jej bliska, ale dopiero na studiach zrozumiała jaki ma dla niej sens. Jej największą pasją jest teatr i to właśnie przez jego pryzmat postrzega śpiew. Jako komunikat. Środek ekspresji. W wolnym czasie pisze wiersze, ozdabia książki i chodzi na przedstawienia do ulubionych teatrów.
-
Katarzyna Miednik
Pianistka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Wiele lat spędziła mieszkając w Irlandii, ale obecnie zakotwiczyła we Wrocławiu. Tu ukończyła niedawno Studium Musicalowe Capitol, prezentując jako dyplom z wokalu autorski recital. W tym samym roku własnym sumptem nagrała płytę "Mała", która jest zapisem utworów z dyplomowego recitalu. Nadal zajmuje się pisaniem piosenek, a od ponad roku pod pseudonimem KatVenus współpracuje z różnymi producentami muzycznymi w kolaboracjach.
-
Marta Wieczorkiewicz
Pochodzi z Chojnic, w tym roku ukończyła Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu. Z czasów studiów najmilej wspomina swój debiut podczas Gali Światowych Musicali na deskach teatru Capitol. Dziś sama jest autorką recitalu, którego bohaterka, Anna German, inspiruje ją od momentu, gdy na jednym z amatorskich przeglądów piosenki zaśpiewała jej słynne „Tańcące Eurydyki”, odnosząc sukces. Z recitalem „Wróć do Sorrento”, opowiadając o życiu Anny German i śpiewając jej piosenki odwiedziła już wiele polskich miast. W czasie pomiędzy artystycznymi podróżami prowadzi w centrum kultury Debrznie zajęcia taneczne i musicalowe, które sfinalizuje spektakl. Pracuje też nadal nad nowymi własnymi projektami scenicznymi.
-
Judyta Wojtala
Pochodzi z Opola, z domu, w którym muzyka była ważną jego częścią. Jest skrzypaczką, absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, skończyła także filologię na tutejszym Uniwersytecie. Obecnie spełnia swoje marzenia, studiując na poznańskiej Akademii Muzycznej wokalistykę jazzową. Komponuje, pisze teksty, niektóre własne utwory miała okazję wykonywać w TVP3 Opole. W wokalistyce pociąga ją unikatowość każdego głosu i jego spójność z charakterem i osobowością wykonawcy. Ceni muzykę klasyczną, gospel, jazz, soul, pop, R&B i lubi tańczyć. Ma na koncie przygotowanie wraz z dziećmi musicalu na motywach "Króla lwa". Jest zwyciężczynią Festiwalu "Lingua Fest" w Opolu, dwukrotnie zebrała laury na festiwalu "Azoty" w Kędzierzynie Koźlu.
-
Anna Jastrzębska
Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, aktorka, której jedną z największych pasji jest muzyka. Komponuje swoje utwory i marzy o wydaniu płyty. Czerpie inspiracje i chętnie słucha Hani Rani, Agnes Obel, London Grammar, Kasi Lins, Marii Peszek. Lubi muzykę elektroniczną, jak i współczesną muzykę polską, ale miewa też „fazy” na stare kabaretowe utwory albo takie z lat 80. Laureatka 21. edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Można ją zobaczyć na StopKlatce w serialu "To nie ze mną". Niedawno zaczęła również pracę w dubbingu, co sprawia jej ogromną frajdę. Ma nadzieję, że niedługo również na dłużej zagości na scenie muzycznej i teatralnej.
-
Anna Beyer-Sarnicka
Kompozytorka, producentka i piosenkarka, absolwentka Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat była członkinią zespołu Voysys, finalistów 3. edycji xFactor, koncertując w kraju i zagranicą. Współzałożyła “Teatr MOWA”, w którym zrealizowała kilka autorskich spektakli. Ma na koncie współpracę m.in. z Radzimirem “Jimkiem” Dębskim i Dawidem Kwiatkowskim. Od trzech lat tworzy projekt “Tesz” odwołujący się do trzech ważnych dla niej tematów: wspólnoty ludzkich doświadczeń, znaczenia wykształcenia w tożsamości człowieka oraz roli, jaką odgrywają najbliżsi w naszych życiach. W grudniu bieżącego roku premierę będzie miała debiutancka, niezależnie wyprodukowana płyta Tesz zatytułowana „TeszLab”.
-
Ewa Środoń-Prokulewicz
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Uczęszczała do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Występuje klubowo razem z grupą zaprzyjaźnionych muzyków głównie w Krakowie. Najlepiej czuje się w jazzie bądź klimatach związanych z bluesem, folkiem i improwizacją. W piosenkach, które pisze, najpierw pojawia się muzyka i powiązane z nią emocje potem dopiero rodzi się tekst. Jak sama mówi: przy tworzeniu piosenek skupiam energię wokół tego, w czym poruszam się najbardziej swobodnie - w pisaniu tekstów jeszcze raczkuję. Najpierw powstawały tylko po angielsku, obecnie zaczęłam pisać po polsku...
-
Marta Olszewska
Miłość do poetyckiego słowa już w dzieciństwie zaszczepiła jej mama, bo dzięki niej rozbrzmiewał w domu repertuar Starego Dobrego Małżeństwa, Marka Grechuty, czy Magdy Umer. Śpiewa i gra na gitarze, próbuje swoich sił w teatrze. Jest od niedawna wrocławianką, absolwentką Policealnego Studium Animatorów Kultury “SKiBA” oraz Uniwersytetu Przyrodniczego. Od czterech lat rozwija swoje wokalne pasje w MDK Śródmieście pod okiem Haliny Bednarek oraz Krzysztofa Słupianka na warsztatach piosenki w grupie „Impresja”. Zgłębianie znaczeń, przyglądanie się słowom i rozumienie tekstu na swój sposób intryguje ją nieustannie. W swojej artystycznej pracy poszukuje przede wszystkim pomostu między świadomością a cielesnością i wierzy, że jest to najlepsze narzędzie samopoznania.
-
Katarzyna Żbel
Studentka aktorstwa dramatycznego na Akademii Sztuk w Krakowie. Przez wiele lat związana z Piwnicą Artystyczną im. Agnieszki Osieckiej w Bielsku-Białej, w której obecnie nadal występuje gościnnie. Zadebiutowała w "Weselu" (2019) w reż. Igora Gorzkowskiego na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Współpracowała z reżyserami takimi jak Ingmar Villqist, Agnieszka Szulakowska, czy Artur Pałyga. Śpiew jest dla niej ważnym elementem wyrazu artystycznego na scenie. Ceni poezję śpiewaną, gdyż łączy w sobie potencjał możliwości wokalnych i aktorskich. W wolnym czasie tańczy lub chodzi po górach.
-
Kinga Janicka
Wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. W wolnych chwilach udoskonala własne utwory, z nadzieją że w końcu trafią na jej debiutancką EP-kę. Efekty owych starań można usłyszeć na kanale YouTube oraz Soundcloud pod nazwą Kin. Kręcą ją rozmaite rockowe klimaty, a słucha chętnie, jak i czerpie inspiracje od PJ Harvey oraz Nicka Cave’a.
Hobbystycznie zajmuje się modelingiem , a z zawodu jest chemikiem.
-
Magda Pogorzelska
Z zawodu jest lekarką, ale równolegle rozwija swoje muzyczno-aktorskie pasje. Ukończyła klasę fortepianu w szkole muzycznej I st., choć tak naprawdę od zawsze najbardziej uwielbiała śpiewać. Podczas swojej dotychczasowej przygody z wokalem brała udział w koncertach, a także projektach związanych z tworzeniem muzyki elektronicznej. Aktualnie rozwija swoje umiejętności w szkole Wokalne Eksperymenty we Wrocławiu, co daje jej dużo satysfakcji, jak też jest odskocznią od codzienności praktykowania medycyny.
-
Aleksandra Robak
Wyrosła w środowisku turystycznym i żeglarskim, od dziecka szalała pod sceną na koncertach szant, Grzegorza Turnaua, Jerzego Filara, czy Wolnej Grupy Bukowiny. Jako wokalistka najlepiej czuje się w klimatach soulowych, balladowych, śpiewając popularne covery. Nadal jednak nie jest pewna co do wyboru swojej artystycznej drogi, eksperymentuje ze stylami, szuka rezonujących z nią utworów, raczkuje w tworzeniu własnej muzyki, ale systematycznie rozwija umiejętności pod okiem Natalii Lubrano. Prywatnie jest wielką fanką wszelkich sportów ekstremalnych.