Agata Klimczak-Kołakowska

Aktorka, reżyserka, animatorka kultury, prezeska Fundacji im. Romana Kołakowskiego
Obecnie kontynuuje działalność swojego męża, kierując Teatrem Piosenki w ramach prowadzenia Fundacji im. Romana Kołakowskiego. Dba o jego artystyczny dorobek, zajmując się m.in. dygitalizacją twórczości artysty. Gra w teatrze (m.in. w spektaklu ,,Ryngraf" w reż. Łukasza Witt- Michałowskiego w Lublinie, ,,Moje serce zostało we Lwowie" i ,,Kolejka po wolność" w reż. Leszka Zdunia), występuje także w przedstawieniach we własnej reżyserii ( ,,Księga tęsknoty - ballady Leonarda Cohena"). Przygotowuje recital autorski ,,Solo". Organizuje festiwale, działa jako animator kultury, prowadząc zajęcia wokalne i teatralne w GOK Tarczyn.

Leszek Zduń

Aktor, autor, reżyser
W teatrze zadebiutował na scenie krakowskiego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w spektaklu Venezia, Venezia według książki Carlo Goldoniego w reżyserii Giovanniego Pampiglione, wcielił się w rolę Arlekina. W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Współpracował z teatrami warszawskimi: Twórczość Energia Niezależność, Narodowym, Och-Teatr, Polonia oraz ze Starym Teatrem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego z Krakowa. Od wielu lat jest także reżyserem dubbingu, jak i autorem i reżyserem słuchowisk radiowych. Reżyseruje również  spektakle i widowiska (m.in „Non est finis”- koncert pamięci Romana Kołakowskiego; Wrocław).  Obecnie współtworzy Teatr Klasyki Polskiej.

Teresa Drozda

Dziennikarka radiowa, prezenterka
W latach 1992 -2021 związana z Polskim Radiem, gdzie na antenach Jedynki, Trójki i Radia dla Ciebie prowadziła autorskie audycje poświęcone teatrowi, literaturze, historii polskiej rozrywki i piosenki literackiej. Pasjonatka kultury czeskiej. Znawczyni twórczości Jeremiego Przybory i redaktorka wydania jego „Dzieł (niemal) wszystkich” (2015 i 2016). Obecnie autorka i producentka podcastu o kulturze DROZDOWISKO, oraz autorka audycji DROZDOWISKO.MUSIC. w Radiospacji. Od 1999 prowadzi niezależny serwis internetowy „Strefa Piosenki” (www.strefapiosenki.pl). Jest jurorką kilkunastu przeglądów i festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej, prowadzi koncerty, redaguje płyty. Na FB funkcjonuje jako "Czeski kousek", "Chodzimy do teatru" i pod własnym nazwiskiem 

 

Konrad Imiela

Aktor, wokalista, reżyser, autor tekstów
Artysta działający na wielu różnych polach związanych z muzyką i teatrem. Jako aktor zaczynał swoją karierę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, od 2002 roku związany jest z Teatrem Muzycznym Capitol. W latach 2006-2021 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Capitolu, obecnie jest dyrektorem artystycznym tego teatru. W latach 2007-2014 był dyrektorem artystycznym Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Ma na koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, telewizyjnych i filmowych, kilkanaście wyreżyserowanych spektakli i dwie solowe płyty. Uhonorowany Dyplomem Mistrzowskim Kapituły im. Aleksandra Bardiniego oraz Brązowym Medalem „Gloria Artis”.