Małgorzata Król-Sozańska

dr Małgorzata Król-Sozańska

Absolwentka Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz studiów podyplomowych: na Wydziale Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytecie Wrocławskim (emisja głosu) oraz Wydziale Zdrowia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (neurologopedia kliniczna)

Jej aktorski warsztat pracy, to doświadczenia zbierane w czasie realizacji widowisk na scenach teatrów w Zielonej Gorze, przez Charleville-Mezieres we Francji, Genewę w Szwajcarii, wreszcie Supraśl i Bielsko-Białą. Współpracowała z wybitnymi reżyserami sceny formy: m.in. z Anną Proszkowską, Jerzym Bielunasem, Bogusławem Kiercem, Petrem Nosalkiem, Marianem Pecko, Ommarem Porras Speck’em, Piotrem Tomaszukiem.

Ma na koncie także wieloletnią pracę jako logopeda w placówkach NFZ i własnym gabinecie logopedycznym. Tematyką technik głosu i mowy zajmuje się też jako wykładowca akademicki:  na Wydziale Logopedii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prowadzi zajęcia w zakresie dykcji i emisji głosu, a na Wydziale Lalkarskim Akademii Teatralnej we Wrocławiu - techniki wymowy.