Barbara Białkowska

Barbara Białkowska

Magdalena Pasik

Magdalena Pasik

Aleksandra Cząstka

Aleksandra Cząstka

Katarzyna Wołoszyn

Katarzyna Wołoszyn

Klara Aleksandra Baron

Klara Aleksandra Baron

Klaudia Wójcik

Klaudia Wójcik

Kuba Anusiewicz

Kuba Anusiewicz

Miriam Szlempo

Miriam Szlempo

Anna Kamińska

Anna Kamińska

  • Barbara Białkowska
  • Magdalena Pasik
  • Aleksandra Cząstka
  • Katarzyna Wołoszyn
  • Klara Aleksandra Baron
  • Klaudia Wójcik
  • Kuba Anusiewicz
  • Miriam Szlempo
  • Anna Kamińska
  • Barbara Białkowska

    Absolwentka Studium Musicalowego Capitol, wokalistka polsko-ukraińskiego zespołu pieśni tradycyjnych Kwiotki oraz zespołu Noco. Z Noco intensywnie koncertowała w całej Polsce, zagrali m.in. na Slot Art Festiwal, wrOFFław Showcase, Open Craft Festiwal, Grasz Bór. Za projekt „Kwiotki w oknach” otrzymała stypendium z programu Mikrogranty 2022. Kształciła się także, biorąc udział w warsztatach wokalnych i aktorskich, m.in. „Na scenie”, czy „Międzynarodowe seminaria naukowe Ciało - Głos - Ekspresja”. Ma na koncie występy w wydarzeniach tj. Koncert Galowy PPA „Witamy w świątyni sztuki. Słuchajcie a będzie wam dane” (reż. M. Majewska), „Gala Światowych Musicali” (reż. K. Imiela), „Capitol dla Ukrainy, „Mistrz i Małgorzata” (reż. W. Kościelniak; rola Obywatelki w obsadzie tego spektaklu), „Teraz?” (spektakl dyplomowy, reż. N. Sołtanowicz). Oprócz śpiewu angażuje się w wiele projektów tanecznych i teatralnych.
  • Magdalena Pasik

    Śpiewać zaczęła mając piętnaście lat i chociaż nie posiada formalnego wykształcenia muzycznego, to właśnie muzyka jest ważną częścią jej życia. Do repertuaru Ewy Demarczyk ma wielki sentyment – raz, bo poezja i literatura są jej bliskie, a dwa – że dobrze pamięta jeden ze swoich pierwszych występów na scenie, gdy śpiewała właśnie jej piosenki! Świetnie czuje się w repertuarze folkowym, dwa lata występowała z zespołem grającym world music. Ceni szczególnie literacką fantastykę, sama też uprawia ten gatunek, a w swojej twórczości najczęściej inspiruje się mitologiami z różnych części świata. Na co dzień zajmuje się ochroną środowiska.
  • Aleksandra Cząstka

    Wrocławianka, ale od czterech lat związana jest z Poznaniem. Intensywną pracę nad kształceniem głosu zaczęła podczas studiów. Przełomowym momentem było dla niej trafienie do Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu. Tu uczyła się u Magdy Pasierskiej, Natalii Lubrano, Marka Pędziwiatra, którzy mieli duży wpływ na jej muzyczny rozwój. Ma na koncie sukcesy jak zwycięstwo w Babskim Slamie organizowanym przez wrocławski Impart, czy wyróżnienie dla jej monodramu prezentowanego w ramach festiwalu FETA. W 2019 pojawiła się w konkursie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W półfinale śpiewała swój autorski utwór. Obecnie tworzy i występuje m.in. z kolektywem Polonia Disco.
  • Katarzyna Wołoszyn

    Wokalistka, trener wokalny, kompozytorka i autorka tekstów, związana ze słupskim środowiskiem kulturalnym. Absolwentka m.in. Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (wokalistyka jazzowa), współzałożycielka studia artystycznego Tu Kultura w Słupsku. Nagradzana m.in. na Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop w Słupsku w 2012 r., czy Festiwalu Twórczości Marka Grechuty w Sławnie. Jako solistka regularnie współpracuje z Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, biorąc udział w kilkudziesięciu już koncertach zorganizowanych przez filharmonię. Występowała także z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Sudeckiej, Capellą Bydgostiensis, Słupską Sinfoniettą. Pracuje jako trener wokalny, prowadząc też liczne zajęcia umuzykalniające dla dzieci i młodzieży.
  • Klara Aleksandra Baron

    Ma na imię Klara, ale czasem czuje się syreną Aurelią, a to dlatego, że najbardziej na świecie kocha wodę i oczywiście śpiewanie – szant! Na skrzypcach gra od dziecka, nadal uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach (wokalistyka), ale niedawno odkryła również fascynację teatrem. Dołączyła do amatorskiej grupy teatralnej, "Teatr Nieoetykietkowani", działającej w jej mieście. W międzyczasie zadebiutowała na zawodowych scenach Filharmonii Krakowskiej czy Teatru Zagłębia. Ma na koncie nagrodę aktorską zdobytą na Festiwalu "Wolność" w Warszawie. Spektakl w którym grała, "Rozdroża" w reż Małgorzaty Baryły, został nagrodzony Grand Prix.
  • Klaudia Wójcik

    Wokalistka i aktorka – swoje pierwsze ważne dla niej artystycznie kroki stawiała w Krakowie, gdzie podczas studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej znajdowała też wiele czasu na szlifowanie wokalno-aktorskiego warsztatu oraz występy na krakowskich scenach. Ostatecznie los zaprowadził ją do Wrocławia. Tu ukończyła Studium Musicalowe Capitol i mieszka już od kilku lat. Swoje rodzinne strony – wieś Wygiełzów w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – ma jednak mocno uwewnętrznione, bo fascynuje ją kultura i muzyka ludowa. Od niedawna współtworzy Projekt Wianek, w którym usłyszeć można współczesne aranżacje i interpretacje tradycyjnych, ludowych pieśni, w połączeniu z muzyką elektroniczną.
  • Kuba Anusiewicz

    Jest studentem II roku wokalistyki jazzowej i estradowej w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Gra gościnnie w Teatrze Śląskim w Katowicach w spektaklu „Lobotomia” (reż. Marek Rachoń). Współtworzy zespół Światy Sztuczne, z którym wygrał tegoroczny Antyfest Antyradia i zadebiutował na festiwalu Pol’and’Rock. Poza własnymi działaniami artystycznymi kształtuje też głosy i wrażliwość muzyczną dzieci i młodzieży, pracując jako instruktor wokalu w Ośrodku Kultury w Pabianicach.
  • Miriam Szlempo

    Pochodzi z Nysy. Studiowała wokalistykę jazzową na Wydziale Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie, oraz w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu (kierunki menager działań artystycznych i arteterapia). Pracuje jako trenerka wokalna w Brodway Musical School we Wrocławiu, ale także jako arteterapeutka w Poradni Psychologicznej w Nysie. Ma na koncie sukcesy za udział w wielu konkursach wokalnych, jest finalistką konkursu na Interpretację piosenek Kabaretu Starszych Panów w Sopocie, jak i festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”.
  • Anna Kamińska

    Ukończyła m.in wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Poznaniu, a doświadczenie wokalne zdobywała także na wielu warsztatach. Ma na koncie nagrody na Festiwalu Beatlemania w Warszawie i Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, jak i udział w projektach teatralnych („Jeździec Burzy”, „Czasy”, „Hotel Breslau”). Jest nauczycielką muzyki w szkole podstawowej Montessori we Wrocławiu i nauczycielką śpiewu we Wrocławskiej Szkole Śpiewu. Gra na fortepianie, autoharfie i ukulele. Swoje emocje zamienia w piosenki w zespole „kilka czułości”. Obecnie grupa pracuje nad drugą, lawendową płytą (debiutancką "Miętę" wydali w 2022 r). Zespołowo zbierali laury na wielu festiwalach m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów w Warszawie, czy Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim. Wystąpili również w Piwnicy pod Baranami w Krakowie.
  • Barbara Białkowska
  • Magdalena Pasik
  • Aleksandra Cząstka
  • Katarzyna Wołoszyn
  • Klara Aleksandra Baron
  • Klaudia Wójcik
  • Kuba Anusiewicz
  • Miriam Szlempo
  • Anna Kamińska